8. ročník Veľtrhu sociálnych aktivít sa stretol so záujmom návštevníkov obchodných centier

22. Október 2013

Bratislava, 18. októbra – Vo včerajších večerných hodinách sa v nákupných centrách OC Galéria Tesco v Bratislave, Trnave a OC Galéria Mlyny v Nitre zavŕšil 8. ročník Veľtrhu sociálnych aktivít. Ten odštartoval prvú októbrovú nedeľu prezentáciou charitatívno – sociálnych organizácií v rámci sprievodných podujatí košického medzinárodného maratónu mieru. Podujatie so sloganom Príď – spoznaj – podpor! sa stretlo so záujmom nakupujúcej verejnosti.

Veľtrh sociálnych aktivít Nitra Mlyny 2013„Zámer veľtrhu – osloviť verejnosť a robiť ju vnímavejšou k ľuďom, ktorí sa ocitli v existenčných problémoch, sa nám podarilo uskutočniť,“ skonštatoval po včerajšom ukončení podujatia v Nitre zástupca hlavného organizátora, Ing. Jozef Predáč. Vo vestibule nákupného centra sa popri sebe prezentovali profesionálne zariadenia mesta Nitra spolu s profesionálnymi zariadeniami Nitrianskej diecézy a mimovládnymi občianskymi združeniami, ktorých aktivity realizujú odborne vyškolení dobrovoľníci, čo vyzdvihol vo svojom príhovore aj primátor mesta Jozef Dvonč. Príjemnú atmosféru podujatia pomohol vytvoriť skvelým moderovaním František Vlasák z Close Harmony Friends ako aj ostatný jeho priatelia z tohto hudobného zoskupenia, ktorí ponúkli návštevníkom veľtrhu aj kvalitný hudobný umelecký zážitok. Úspešne im konkurovali aj malí tanečníci z Akadémie pohybu a umenia. Samotní vystavovatelia, ktorých sa na veľtrhu sociálnych aktivít v rámci celého Slovenska prezentovalo 52, z toho v Nitre 18 boli povzbudení záujmom ľudí o aktivity ktoré robia. Ocenili zorganizovanie podujatia, ktorého sa mnohí zúčastnili po prvý krát a skutočnosť, že okrem prezentácie svojej práce mohli spoznať ďalšie organizácie a iniciatívy vo svojom regióne a nadviazať nové kontakty, ktoré budú užitočné pre ich vzájomnú spoluprácu a podporu aj v budúcnosti.

8. ročník veľtrhu sociálnych inštitúcií zorganizovalo pri príležitosti Medzinárodného dňa za odstránenie chudoby Fórum kresťanských inštitúcií v spolupráci s mestami Bratislava, Trnava, Nitra, vedením OC galéria Tesco Lamač-Bratislava, Trnava, OC Galéria Mlyny Nitra, organizátormi Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach, Socálnou subkomisiou KBS, Nadáciou Konráda Adenauera a Zastúpením Európskej komisie na Slovensku.

Fotografie z Nitry

Značky: , , , , ,